První venkovní zápas přinesl výhru

19.10.2015 | Jaroslav Bílek

Malibu si jelo do neveklovské sportovní haly pro tři body a splnit roli favorita se mu podařilo.

3. kolo | Pátek 16.10.2015, 20:00 | SH Neveklov

FC Arsenal Benešov - FC Malibu Mladá Boleslav

Branky: 4. Polanka (Maňas), 10. Korejza (Vaněk), 12. Vaněk (R. Kohnhäuser), 17. R. Kohnhäuser (Maňas), 31. Polanka, 33. V. Kohnhäuser (Maňas), 39. Král (Rudzan) - 7. Rozsypal (Jírů), 33. Žáček, 40. Jírů (Hampešt).

FC Arsenal Benešov: Šimáček ml. - Hampešt, Křemen, Rozsypal, Lukáč, Jírů, Moulík, Žáček, Chrpa, Šimáček st.

FC Malibu Mladá Boleslav: Tvaroh - R. Kohnhäuser, Maňas, V. Kohnhäuser, Polanka - Rudzan, Korejza, Král, Vaněk (37. M. Dvořáček).

Hlavně v prvním poločase Malibu diktovalo tempo hry. Do vedení poslal hosty Polanka, který si počínal důrazně na brankovišti. Domácí sice dokázali vyrovnat, ale hned za minutu vrátil hostům vedení utaženou placírkou do šibenice Milan Korejza. Poté se ještě z Kohnhäuserovi nahrávky prosadil Vaněk a skóre první dvacetiminutovky pak uzavřel sám kapitán po skvělém křížném pasu Maňase. Malibu ještě další šance, přičemž ta Králova volala po gólu hodně hlasitě, zahodilo.

Hosty to nakonec ale mrzet nemuselo. Domácí sice měli po změně stran optickou převahu, ale hosté skvěle bránili a na dostřel Tvaroha Arsenal nepouštěli. Ten tak vyrukoval deset minut před koncem zápasu s hrou bez brankáře, ale výsledkem byla pouze branka Polanky přes celé hřiště a červená karta brankáře Šimáčka, který rukou mimo pokutové území zastavil míč letící do branky po střele Krále.

Ke hře bez brankáře sáhlo také Malibu, ale při přesilovce 5 na 3 samo inkasovalo do opuštěné branky. Už v klasické přesilovce 4 na 3 ale přidal svou první druholigovou branku v růžovém dresu navrátilec z lásky Vlado Kohnhäuser. V závěru ještě zvýšil vedení po úniku Pavel Král a nepozornost v obraně dovolila korekci skóre Jírů.

Ohlasy

Otto Kovář, trenér Benešova: "Prohráli jsme se zkušenějším a lepším soupeřem. V prvním poločase jsme ještě stačili srovnat skóre na 1:1. Jenže potom nám stejně jako v minulém zápase soupeř odskočil na tříbrankový rozdíl, což se ukázalo jako rozhodující. Ve druhé půli jsme začali soupeře dorážet a chtěli ho donutit k chybám. Začali jsme hrát power play, při které nás zabrzdilo trochu nešťastné vyloučení brankáře. Přesto jsme paradoxně v oslabení snížili a ještě jednu šanci neproměnili, a tak zápas nezdramatizovali. Soupeř navíc v závěru přesilovku využil. Potom se stáhnul, hrál na rychlé brejky a při naší power play vsítil sedmý gól. My jsme jen v závěru výsledek upravili. V zápase bych viděl i pozitiva. Vytvořili jsme si poměrně dost šancí, ale zradila nás koncovka. Boleslav ale zaslouženě vyhrála, protože měla větší kvalitu."

Jaroslav Bílek, trenér Malibu: "Se třemi body z venku musíme být spokojeni. Trochu mě mrzí zahozené šance, protože rozdíl ve skóre měl být vyšší."

3 Dvořáček Michal O 0 0 0 0 0
30 Kohnhäuser Rudolf O 0 1 1 0 0