Nová hala pokřtěna porážkou

27.10.2015 | Jaroslav Bílek

Futsalisté Malibu si jako vůbec dospělý tým zahráli mistrovské utkání v nové sportovní hale v Dukelské ulici. Křest však výhrou oslavit nedokázali, když Jablonci podlehli 3:5.

4. kolo | Pátek 23.10.2015, 20:30 | SH 5. ZŠ Dukelská

FC Malibu Mladá Boleslav - GMM Jablonec

Branky: 31. Vaněk (Maňas), 34. Vaněk (pk), 37. Polanka (Maňas) – 4. Bláha, 14. Kraus, 23. Mečíř, 30. Mečíř, 31. Beníšek.

FC Malibu Mladá Boleslav: Tvaroh - R. Kohnhäuser, Volf, Maňas, Maryška - Korejza, Rudzan (26. Razák), Polanka (29. Vaněk), Král.

GMM Jablonec:

Malibu si Jablonec kvůli Mistrovství České republiky v aerobicu konající se celý víkend v městské sportovní hale pozvalo do nové sportovní haly v Dukelské ulici a šlo o vůbec první mistrovské utkání dospělých napříč všemi sporty v nové boleslavské hale. Bohužel křest nedopadl vítězně.

Malibu i přes dobrou hru a spoustu šancí prohrálo první poločas 0:2, když domácí přiváděl k šílenství především brankář Jablonce. Jeho spoluhráči se navíc dvakrát trefili za Tvarohova záda. Skóre otevřel ze standardky za pomocí teče zdi už ve čtvrté minutě Bláha, o deset minut později vyšel hostům rychlý brejk po domácí ztrátě.

Domácí ve druhém poločase zvýšili aktivitu, ale hostům, spoléhajícím na rychlé brejky a hru pivota Bernáta vyšlo na co sáhli. V jednu chvíli vedli dokonce 5:0. Domácí tak sáhli osm minut před koncem ke hře bez brankáře a ta začala nést ovoce. Ještě předtím ale otevřel jabloneckého brankáře po narážečce s Maňasem Vaněk. A právě on přidal zanedlouho druhý gól, když proměnil penalty po ruce hostujícího obránce.

Malibu mělo v pěti tlak a radovalo se znovu - na 3:5 snížil důrazný Polanka. Dvě minuty před koncem trefil ještě Korejza po elegantním přiťuknutí Krále tyč, což bylo bohužel ze strany domácích vše.

Ohlasy

Jaroslav Bílek, trenér Malibu: "Bohužel nás trochu trápí proměňování šancí. Dnes jsme jich měli opravdu hodně, ale hosty podržel skvěle chytající brankář. Na druhou stranu poměrně lacino inkasujeme. Nakonec jsme se začali prosazovat stejně jako v zápase proti Mělníku až z power-play. Asi jí budeme tasit během zápasů dříve."

30 Kohnhäuser Rudolf O 0 0 0 0 0
13 Korejza Milan O 0 0 0 0 0