Pětigólové manko smáznout nestihli

03.12.2015 | Jaroslav Bílek

Malibu v Kadani v power-play mocně dotahovalo náskok domácího Betisu, ale v závěru vyrovnávácí gól, na rozdíl od dvou červených, nepřišel.

9. kolo | Pátek 27.11.2015, 19:30 | SH Kadaň

Betis Kadaň - FC Malibu Mladá Boleslav

Branky: 6. Škůrek (Mezera), 24. Škůrek, 29. Kopta (Novák ), 30. Škůrek (Mezera), 31. Janda - 33. Polanka (Boško), 35. Polanka (Boško), 39. Pechanec (Král), 40. V. Kohnhäuser (Boško). Rozhodčí: Štěřík, Melničuk. ŽK: Mezera, Verner - Pechanec, Polanka, Kvapil. ČK: 0 - 40. Kvapil, 40. M. Bílek.

Betis Kadaň: Janda - Živnůstka, Kiliján, Novák, Süssmilch, Kopta, Kadlec, Mezera, Horváth, Verner, Kaidl, Škůrek.

FC Malibu Mladá Boleslav: Kroupa - Boško, Pechanec, Polanka, Matouš (21. M. Bílek) - V. Kohnhäuser, Kvapil, Král, Maryška.

V hodně slepované sestavě odjelo Malibu do Kadaně, kde po poločase prohrávalo 0:1. Ve druhém poločase byli hosté aktivnější, ale po dvou nedůrazně řešených situacích zvýšili domácí na 3:0. Po čtvrté brance Kadaně sáhlo Malibu dvanáct minut před koncem zápasu ke hře bez brankáře. Okamžitě ale inkasovalo, když se přes celé hřiště do prázdné prosadil domácí brankář. Pak ale Malibu začalo pomalu ukrajovat z domácího náskoku, až bylo skóre 22 vteřin před koncem 5:4 pro Betis. Pak už ale hosté skórovat nedokázali. V nervózním závěru navíc inkasovali Jan Kvapil a Michal Bílek červenou kartu.

Ohlasy

Jiří Novák st., asistent trenéra: "Zápas jsme výborně odbránili a při hře čtyř proti čtyřem  jsme soupeře prakticky nepustili do žádné šance. Navíc jsme tentokrát hlavně ve druhém poločase dokázali využít šance a zaslouženě vedli 5:0. Zápas se zdál být rozhodnutý, hostům se ale dařila hra bez brankáře a dokázali snížit až na rozdíl jediné branky. Na to si v dalších zápasech musíme dát pozor a takový zápas dovést v klidu do vítězného konce. Celkově však se zápasem panuje spokojenost a to jak se samotnou hrou, tak i důležitým vítězstvím."

Jaroslav Bílek, trenér Malibu: "Musím kluky, kteří do Kadaně vyrazili, pochválit za bojovný výkon. Pro některé to byl letošní první druholigový start. Bohužel jsme v prvním poločase zahodili asi pět šancí, při kterých stačilo být jenom včas na zadní tyči. Do druhého poločasu jsme změnili taktiku z krajně defenzivní na útočnou, bohužel jsme se nevyvarovali nedorazů v bránění a soupeře pustili do náskoku. Ten jsme jako v předchozích zápasech třeba s Mělníkem nebo Jabloncem zkoušeli smazat v power-play, ale ani tenktokrát jsme to nestihli. Opět se budu opakovat. S výkonem spokojenost, bohužel nás potápí zahazování šancí a nedůraz v obranné fázi."

27 Bílek Michal O 0 0 0 0 1
12 Kvapil Jan U 0 0 0 0 1