S posledním doma pouze jeden bod

26.01.2016 | Jaroslav Bílek

V domácím utkáním proti poslednímu celku tabulky Malibu jenom remizovalo s posledním Benešovem. Inkasovali jsme už ve čtvrté vteřině zápasu a bod zachránili v závěrečné power-play.

14. kolo | Neděle 17.01.2016, 16:30 | SH Mladá Boleslav

FC Malibu Mladá Boleslav - FC Arsenal Benešov

Branky: 5. Boško (Karásek), 9. Bělík (Polanka), 15. Maryška (Volf), 23. Karásek (Volf), 40. Maňas (Polanka) - 1. Filip (Žáček), 12. Chrpa (Filip), 13. Verner (Žáček), 29. Verner (Filip), 33. Verner (Žáček). Rozhodčí: Bělovský, Kolbaba. ŽK: Boško - 0.

FC Malibu Mladá Boleslav: Tvaroh (35. Kroupa) - Bělík (21. V. Kohnhäuser), Maňas, Kvapil (18. Plintovič), Polanka - Volf, Boško, Karásek, Maryška (24. Matouš).

FC Arsenal Benešov:

Futsalisté Arsenalu Benešov sahali v Mladé Boleslavi po první výhře ve druholigové sezoně, nakonec o ní přišli patnáct vteřin před koncem, kdy domácí Maňas vyrovnal z drtivého tlaku v závěrečné domácí power-play.

Hosté přitom přijeli do Mladé Boleslavi v pozici jasného outsidera, posledního celku tabulky, s jedním bodem na kontě, a pouze s jediným hráčem na střídání.

Přesto dokázali domácí, kteří to ve vyrovnané tabulce druhé ligy nemají na devátém místě na nějaké velké vyskakování, dokonale zchladit, když dokázali po rozehrávce otevřít skóre Filipem, jehož obloučkem vyslal za ještě spící obranu Malibu Žáček.

Domácí dokázali najít odpověď po střele kapitána Boška. Přetahovaná o vedení nakonec v prvním poločase vítěze neměla – ten totiž skončil remízovým výsledkem 3:3.

Tři minuty po začátku druhého poločasu poslal domácí do vedení Karásek a zdálo se, že Malibu už si vedení pohlídá. Z jeho dalších šancí ale gól nepadl, a tak přišel trest. Nejprve využil jeden z brejků Verner, a byl to znovu benešovský útočník, kdo po rozehrané standardce vrátil hostům vedení.
Domácí pět minut před koncem zápasu sáhli k power-play, ale hosté mohutnému tlaku odolávali za přispění skvělého výkonu brankáře Kondráta. Domácí ale vystupňovali svůj tlak až k vyrovnání. S konečnou remízou pak nebyl spokojen ani jeden s týmů. Pro Malibu je ztráta dvou bodů na domácí palubovce komplikací ve vyrovnané tabulce, hosté naproti tomu byli blízko bodům třem.

„Bod pro nás v tabulce nic neřeší, ale je to vzpruha a dodání sebevědomí do zbytku sezony," řekl k remíze hostující Daniel Lukáč, ve velkém fotbale hájící barvy boleslavské Akumy. „Bohužel, tohle je pro nás momentálně asi nejsilnější možná sestava," poukázal na hodně úzký kádr tradičního účastníka druhé ligy Lukáč.

„Opět jsme museli hrát do plných a to nám nesvědčí. Navíc od některých hráčů to nebyl výkon hodný druholigového hráče. Ač jsme hráče důrazně upozorňovali před podceněním, tak jsme nedokázali soupeře ze dna tabulky doma porazit," komentoval asistent trenéra Malibu Ondřej Pechanec.

23 Bělík Zdeněk O 0 1 0 0 0
86 Karásek Milan U 0 1 1 0 0