Lídr se červenal a pak padl

03.02.2016 | Jaroslav Bílek

Malibu v zápase, ve kterém rozhodčí udělili osm žlutých a tři červené, dokázalo udolat lídra druhé ligy díky přesilovkovému gólu ze závěru zápasu.

16. kolo | Pátek 29.01.2016, 20:30 | SH Mladá Boleslav

FC Malibu Mladá Boleslav - Gardenline Litoměřice

Branky: 8. Král (Maňas), 10. Čermák (Matouš), 36. Polanka (Matouš), 39. Rudzan (Polanka) – 1. Kyzlík (Fitzel), 6. Kyzlík, 33. Kyzlík (Fitzel). Rozhodčí: Vrtal, Nagy. ŽK: Maňas, V. Kohnhäuser, Kroupa, Pechanec – Fitzel, Hrdý, Čámský, Chrobák. ČK: 33. V. Kohnhäuser – 17. Hrdý, 38. Čámský.

FC Malibu Mladá Boleslav: Kroupa - Maňas, Volf, Matouš, Polanka - V. Kohnhäuser (33. Pechanec), Boško, Král, Čermák (21. Rudzan).

Gardenline Litoměřice: Mikoláš – Volf, Hranička, Kyzlík, Čámský, Hrdý, Mikoláš, Ekrt, Fitzel, Chrobák.

Do Mladé Boleslavi přijel lídr druhé ligy bez svého nejlepšího hráče Tomáše Pešíra, který dostal od disciplinárky trest do konce letošního října i bez čerstvé posily Davida Filingera, který si plnil své povinnosti v domovské Slavii při derby se Spartou.

Přesto hostům patřil úvod zápasu. Malibu potřetí z posledních čtyř zápasů inkasovalo v první minutě. V šesté už to bylo po chybě brankáře Kroupy 2:0 pro hosty. Pak začali hrát i domácí, kteří do té doby měli sice několik nadějných brjkových situací, které však vyřešili bídně. V osmé minutě vybídl exkluzivní patičkou ke skórování do prázdné branky Maňas Krále. Ten si sice míč prvním dotekem ukopl, ale dokázal jej dostat do branky. Za dvě minuty bylo vyrovnáno - ve svém prvním druholigovém zápase se dokázal přesně trefit Jan Čermák, který dorazil do branky střelu Petra Matouše. Hosté nabídli domácím další šanci na změnu skóre v závěru poločase. Hrdý nabral na vidle Matouše a po druhé žluté putoval do kabin. Malibu sáhlo k power-play pěti proti třem, ale vedení na svou stranu nestrhlo.

To se povedlo až ve druhém poločase Litoměřickým. Po druhé žluté putoval za Hrdým také Vlado Kohnhäuser a hosté na rozdíl od Malibu přesilovku zužitkovali. Místo vyloučeného Kohnhäusera šel do hry Pechanec a ukázal se býti klíčovým mužem událostí příštích. Nejprve nadvakrát na brankové čáře zastoupil Kroupu, aby následně rozjel akci, na jejímž konci uklízel Matoušovu přihrávku do branky Polanka.

To ještě nebylo všechno. Po ostrém zákroku na Boška dohrál také Čámský a Malibu mělo v závěru zápasu k dispozici další přesilovku. Tentokrát ponechalo Kroupu v brance a hrálo klasickou výhodu. V ní si vzal na vlastní polovině míč Král, našel u tyče číhajícího Polanku, který naservíroval na druhou tyčku vítěznou branku Rudzanovi, který svou dělovou levačkou málem protrhl síť. V závěru ještě všem zatrnulo při šanci Libora Volfa, ale míč po jeho střele jenom těsně minul branku.

20 Pechanec Ondřej U 0 0 0 1 0
16 Rudzan Ondřej O 0 1 0 0 0