Výhra tři vteřiny před koncem

23.11.2017 | Jaroslav Bílek

Futsalisté druholigového Malibu zaznamenali po dvou porážkách výhru na domácí palubovce. Ta se ale proti poslednímu celku tabulky Wizards Praha zrodila v poslední možné chvíli.

8. kolo | Neděle 19.11.2017, 20:00 | SH Mladá Boleslav

FC Malibu Mladá Boleslav - Wizards DDM Praha

Branky: 30. Šimáček, 40. Maňas (Kateřiňák) - 13. vlastní. Rozhodčí: Matyš, Kaštánek. ŽK: Roudnický, Maňas, Kateřiňák - 0.

FC Malibu Mladá Boleslav: Roudnický - Šimáček, Lukáč (21. Stojka), Maňas, Pitloun (18. Čermák) - Volf, Kateřiňák, Polanka, Maryška.

Wizards DDM Praha:

Do konce zápasu totiž zbývaly poslední tři vteřiny, když nováček v dresu Malibu Erik Stojka za nerozhodného stavu 1:1 rozehrál aut na Psinického, jehož dělovka propadla za záda hostujícího brankáře, kde míč ještě do branky dorazil Marek Maňas.

„Za výkon ve druhém poločase jsme si všechny body zasloužili,“ komentoval utkání asistent domácího trenéra Roman Dvořáček. Úvodní čtvrthodinu domácí prospali. „Petr Polanka sice trefil dvakrát tyčku, ale prvních patnáct minut to z naší strany nebylo ono,“ komentuje Dvořáček. Jeho tým navíc od třinácté minuty prohrával 0:1, když si Psinický do vlastní branky srazil nastřelovaný míč soupeře.

„Pak jsme ale změnili taktiku, vysunuli jsme presink až na útočnou polovinu a soupeř s ním měl velké problémy,“ prozrazuje Dvořáček změnu taktiky, která šla domácím k duhu. V polovině druhého poločasu vyrovnal nejlepší střelec Malibu Michal Šimáček na 1:1, ve zbývající desetiminutovce byl k vidění velký tlak Růžovek, kteří hrozili hlavně z řady rohů a autů. „Klukům jsme říkali ať hrají trpělivě, že se jeden míč gól z velkého tlaku přijde. A přišel na poslední chvíli,“ oddechl si Dvořáček.

Růžovkám se zdá se vyplácí letní obměna kádru. „Michal Šimáček je nejlepším střelcem týmu, brankář Jarda Pytloun chytá skvěle, vždyť máme nejméně inkasovaných branek v soutěži,“ libuje si Dvořáček.

Malibu se tak díky domácí výhře drží po osmi kolech na čtvrtém místě vyrovnané druholigové tabulky. Dnes zajíždí na hřiště šestého Chomutova. „Chomutov je nepříjemný soupeř, ale my budeme chtít potvrdit dobrou formu z minulého zápasu. Rádi bychom si z Chomutova odvezli všechny tři body. Pro ty tam jedeme!“ burcuje asistent.

8 Kateřiňák Jiří O 0 0 1 1 0
85 Lukáč Daniel O 0 0 0 0 0